V obci v minulosti bola dobrá kultúrna práca, najmä ochotnícka divadelná činnosť. Táto trvala až do 80. rokov minulého storočia. Divadelná ochotnícka činnosť sa rozvíjala najmä medzi školskými deťmi a mládežou. Zásluhu na tejto práci mali kňazi ako napr. Tihány, Zaňát, Drotný a miestny učitelia Michal Spišiak, Štefan Mlynárik a z občanov Július Mollek. Naši divadelníci boli známi nielen v obci, ale aj v okolí. Do nácviku divadelných hier zapájali aj rómov. Napr. divadelná hra "Farba pleti nevadí", ktorú nacvičil Štefan Mlynárik - získala úspech v rámci okresu.
Aj po hudobnej stránke bola v obci zaujímavá práca. V obci existovala dychová hudba, ktorá účinkovala nielen pri náboženských podujatiach, ale aj na zábavách a iných kultúrno-spoločenských podujatiach. Žiaľ na prelome 50. - 60. rokov zanikla. Hudobné nástroje boli predané do Hrušova. V obci existovala cigánska ľudová kapela, v ktorej účinkovali bratia Suchý. Kapela bola známa nielen doma, ale aj v okolí. Žiaľ tieto hudby nenašli následníkov a zanikli. Z ľudových folklórnych skupín boli známi najmä betlehemci a v roku 1996 vznikol folklórny súbor Kolpašan, ktorý už nepracuje. V obci sa nachádza Miestna ľudová knižnica, ktorú vedie bývalá učiteľka p. Marta Mlynáriková.
Dobrovolný hasičský zbor v obci, má dlhú históriu, bol založený v roku 1926. V súčastnosti sa rozšírila hasičská skupina dobrovoľníkov o mládežnícky zbor "Dráčik ".